Adam Wysocki liderem Grand Prix Gminy Przemęt

W niedzielę 04 lutego br. w świetlicy wiejskiej w Nowej Wsi odbył się III turniej Grand Prix w Kopa Sportowego o mistrzostwo gminy Przemęt.

W turnieju zagrało 68 zawodników w tym 3 panie, którzy rywalizowali w pięciu rundach po 32 rozdania . Rywalizacja pomiędzy zawodnikami była bardzo zacięta, a o kolejności zadecydowały małe punkty.

Turniej zdominowali zawodnicy Kościańskiego Stowarzyszenia Kopa Sportowego, którzy zajęli większość czołowych miejsc.

Zwycięzcą turnieju został Adam Wysocki z Nowych Oborzysk, który zdobył 18 punktów dużych i 95 małych. Drugie miejsce zajął Mariusz Staroń z Borowo z wynikiem 17/112, trzecie Mirosław Ciszewski z Nowego Dębca -17/96. Cała trójka to reprezentanci  Kościańskiego Stowarzyszenia Kopa Sportowego. Kolejne miejsca zajęli: Stefan Cieloszyk z Poznania, Tadeusz Grzegorczyk z Starego Gołębina, Robert Grycz ze Spytkówek, Robert Piotrowski z Przemętu, Tadeusz Fabiś z Donatowo, Zbigniew Kłos ze Wschowy i Przemysław Grzegorczyk ze Starego Gołębina.

Klasyfikację kobiet wygrała Elżbieta Baraniak z Jaraczewa.

Organizatorzy przygotowali puchary oraz  medale do czołowej trójki i nagrody dla 11 najlepszych zawodników, które wręczał prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Wsi Maciej Kaźmierczak w towarzystwie Stefana Matysika – naczelnika OSP,  organizatora turnieju.

Po trzech turniejach w klasyfikacji indywidualnej prowadzi Adam Wysocki z Nowych Oborzysk, który zgromadził 48 punktów dużych i 151. Drugi jest Robert Piotrowski z Przemętu – 47/244 a trzeci Mirosław Konieczny z Dolska – 46/169.  Pierwszą dziesiątkę uzupełniają: Mariusz Staroń z Borowa, Wojciech Piotrowski z Przemętu, Stefan Olejnik z Kościana, Tadeusz Fabiś z Donatowa, Zbigniew  Sikora z Turwi, Elżbieta Baraniak z Jaraczewa i Zbigniew Kłos ze Wschowy.

Ostatni turniej zaliczany do tegorocznego Grand Prix zaplanowano  na niedzielę  04 marca 2018 r. początek o godz. 1400 w świetlicy wiejskiej w Kluczewie.

nowawies04.02.2018

GP Gminy Przemęt