Andrzej Bordych z Wolsztyna zwycięzcą turnieju na inaugurację XIV edycji Grand Prix Powiatu Kościańskiego w kopa sportowego.

W niedzielę 10.11.2019 r. w Domu Kultury Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego w Kościanie rozegrany został I turniej kopa sportowego w ramach Grand Prix Powiatu Kościańskiego w sezonie 2019/2020.

Turniej rozgrywany był pod patronatem Burmistrza Miasta Kościana – Piotra Ruszkiewicza i Przewodniczącego Rady Miejskiej Kościana – Macieja Zielonki.

Turniej rozpoczynał już czternastą edycję Grand Prix Powiatu Kościańskiego w kopa,

które cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.

W niedzielne popołudnie do Kościana zjechało się 136 miłośników tej karcianej gry w tym 7 pań.

Rozegrano 5 rund po 32 rozdania wg obowiązujących przepisów gry w kopa z asem kier i trzema dziesiątkami jako najstarszymi kartami. Rozgrywki Grand Prix toczą się tylko w klasyfikacji indywidualnej.

Rywalizacja pomiędzy zawodnikami była bardzo zacięta a o kolejności zadecydowały często małe punkty.

W turnieju zwyciężył Andrzej Bordych z Wolsztyna, zdobywając komplet 20 punktów dużych i 153 punkty małe. Drugie miejsce zajął Jerzy Cieślak z Kościana uzyskując wynik 18,5/146. Trzecie zajął Ryszard Borowczyk ze Śremu z wynikiem 17,5/90.

W kategorii pań triumfowała Danuta Kuraszyk z Nowego Lubosza.

Wyżej wymienieni odebrali puchary ufundowane przez władze samorządowe Miasta Kościana.

Kolejne lokaty zajęli : 4. Roman Taczkowski z Kokorzyna, 5. Roman Adamiak z Krobi, 6. Zenon Andrzejewski z Kawczyna, 7. Zbigniew Jóźwiak z Wolsztyna, 8. Mirosław Witczak z Żabna, 9. Rafał Drozda z Kościana, 10. Mirosław Dalecki z Poznania.

Organizatorzy przygotowali 25 nagród dla czołowych zawodników.

Puchary i nagrody wręczał Burmistrz Miasta Kościana Piotr Ruszkiewicz.

Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwał sędzia główny Adam Wysocki a sprawną obsługę techniczną zapewnił Kacper Ratajczak.

Kolejny turniej GRAND PRIX odbędzie się 8 grudnia 2019 r.(niedziela) o godz. 13:00