Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Charytatywnie dla Macieja i Michasi

Dom Kultury przy Wojewódzkim Szpitalu Neuropsychiatrycznym  w Kościanie był miejscem  rozegranego w sobotę Otwartego Turnieju Kopa Sportowego o puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej Kościana w ramach akcji pod hasłem „Otwórzmy serca dla Macieja i Michasi”

Turniej miał charakter charytatywny, którego celem była pomoc dla Macieja i Michasi, którzy dotknięci zostali groźnymi chorobami.

Nasz turniej zaszczycili swoją obecnością :

– Pan Piotr Ruszkiewicz – Przewodniczący Rady Miejskiej Kościana, sprawujący patronat honorowy nad naszą imprezą, który dokonał  oficjalnego jej otwarcia,

–  Pan Eugeniusz Kuśnierek – regionalny  poeta, autor wiersza pt. KOP, który zarecytował  trzy swoje wiersze w tym ten o kopie,
– Pan Maciej Zielonka – w-ce przewodniczący Rady Miejskiej Kościana, na rzecz leczenia którego została zorganizowana impreza.

Turniej rozgrywany był według regulaminu Wielkopolskiej Ligi Kopa Sportowego.  Rozegranych zostało 5 rund po 32 rozdania.

Choć był to turniej szczególny to rywalizacją sportowa była ostra jak zwykle na naszych imprezach bywa, a o ostatecznych wynikach zadecydowały ostatnie rozdania kart.

Z kronikarskiego obowiązku należy odnotować, że zwycięzcą turnieju został Henryk Jankowski z Turwi, który zgromadził 18 punktów dużych i 187 małych punktów.  Na drugim miejscu uplasował się Mariusz Staroń z Borowa uzyskując wynik 18/108. Trzecie miejsce natomiast zajął Ryszard Borowczyk ze Śremu z wynikiem 18/95.

Cała trójka odebrała puchary ufundowane przez przewodniczącego Rady Miejskiej Kościana.

W czołowej dziesiątce  znaleźli się  jeszcze : 4.Tadeusz Fabiś – Donatowo, 5. Ryszard Stanisławiak – Stary Lubosz, 6. Jerzy Cieślak – Kościan, 7. Jacek Cielebąk – Sierakowo, 8. Rafał Drozda – Kościan, 9. Krzysztof Wojciechowski, 10. Roman Kąkolewski – obaj Stary Lubosz.

Wszyscy wyżej wymienieni zostali uhonorowani pucharami. Puchar za czwarte miejsce ufundował prezes Polskiej Federacji Baszka-Kop Mirosław Ugowski, natomiast pozostałe poszczególni członkowie zarządu Kościańskiego Stowarzyszenia Kopa Sportowego.

Kategorię kobiet wygrała Maria Prałat z Turwi zajmując 21 lokatę w klasyfikacji ogólnej za co odebrała puchar z rąk samego fundatora przewodniczącego komisji rewizyjnej KSKS Jana Drąga.

Organizatorzy przygotowali w sumie 46 nagród (upominków) pozyskanych dzięki hojności sponsorów.

 

Dziękuję moim kolegom z zarządu i komisji rewizyjnej KSKS, którzy mnie godnie  zastąpili w początkowej fazie turnieju, za zaangażowanie i udzieloną pomoc w sprawnym przeprowadzeniu zawodów.

Wszystkim zawodnikom dziękuję za udział w turnieju i okazaną ofiarność a sponsorom z hojność.

Szczególne słowa podziękowania kieruję do Pana Macieja Kopczyka właściciela firmy „KUCHMA” za nieodpłatne udostępnienie i przygotowanie miejsca gdzie mogliśmy realizować naszą karcianą pasję a także za smaczną grochówką,  którą mogliśmy się posilić po zakończonych zmaganiach.

W przerwach między poszczególnymi rundami mogliśmy się raczyć kawą i wspaniałymi wypiekami z cukierni Pana  Mariana Kurasiaka, za co serdecznie w imieniu „kopiarzy” dziękuję.

Cieszę się, że wspólnie mogliśmy dołożyć naszą karcianą cegiełkę do tak wspaniałej akcji jaką było „Otwórzmy serca dla Macieja i Michasi” i brać udział w tak szlachetnym przedsięwzięciu.

Chciałbym również podziękować i pogratulować całemu sztabowi za zorganizowanie tak niesamowitej akcji. Przez te trzy dni byliśmy jedna wielką kościańską rodziną, która dokładała wszelkich starań aby zebrać jak najwięcej środków potrzebnych na leczenie Macieja i Michaliny.

Z tego miejsca, w imieniu swoim jak i wszystkich karciarzy, chciałbym życzyć Maciejowi i Michalinie szybkiego powrotu do zdrowia i pełni sił.

Prezes

Kościańskiego Stowarzyszenia

Kopa Sportowego

Grzegorz Ratajczak

OTWÓRZMY SERCA wyniki