Daniel Walenciak i Przyjaciele Kobylin zwycięzcami II turnieju o szablę gen. Dezyderego Chłapowskiego - Kościańskie Stowarzyszenie Kopa Sportowego
Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

W dniu 3 maja 2018 r. w sali gimnastycznej przy Szkole Filialnej im. Dezyderego Chłapowskiego w Turwi odbył się II turniej kopa sportowego o szablę generała Dezyderego Chłapowskiego.

Organizatorami turnieju byli sołtys i rada sołecka wsi Turew oraz Kościańskie Stowarzyszenie Kopa Sportowego.

Do Turwi przybyło się 128 miłośników tej karcianej gry z całej Wielkopolski.  Rozegrano 5 rund po 32 rozdania zgodnie z regulaminem Wielkopolskiej Ligi Kopa Sportowego.

Turniej wygrał Daniel Walenciak – Żubry Jasień, który uzyskał 19 pkt. dużych i 147  pkt. małych zdobywając na własność szablę.

Na drugim miejscu turniej zakończył Stanisław Dominiczak – Malarze Kościan,  otrzymując puchar, który ufundował radny Rady Gminy Kościan – Tomasz Klem. Trzecie miejsce zajął Marian Knuła – Przyjaciele Kobylin zdobywając puchar sołtysa Turwi Michała Bucherta.

Na czwartym miejscu uplasował  Marek Kasprzak – Drwale Turew, który odebrał puchar dla najlepszego zawodnika z Turwi  ufundowany przez PH Maria Prałat.

Kolejne zajęli: 5. Sławomir Przebierała – ASY Gołębin, 6. Roman Kąkolewski – Zbieranina Kościan, 7. Wojciech Mikołajczak – WIATRAKI Śmigiel, 8. Wiesław Lisiak – Przyjaciele Kobylin, 9. Jacek Walter – WIATRAKI Śmigiel, 10. Henryk Majewski – Helenki Śrem.

Klasyfikację pań wygrała Barbara Skórzewska – CENTRUM Kościan.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężył zespół Przyjaciele Kobylin, w składzie : Wiesław Lisiak, Edmund Polny, Marian Knuła i Ryszard Woźniak, wyprzedzając WIATRAKI Śmigiel : Wojciech Mikołajczak, Stefan Sieradzki, Jacek Walter i Karol Lemański. Trzecie miejsce zajęła drużyna DCBS TEAM Kościan : Aleksander Dudziak, Jack Cielebąk, Piotr Bartkowiak i Tadeusz Skrzypczak. W czołówce znalazły się jeszcze ORŁY Głuchowo, HELENKI Śrem i ŻUBRY Jasień.

W imieniu wszystkich uczestników turnieju sponsorom, sołtysowi i radzie sołeckiej oraz paniom przygotowującym poczęstunek składam serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji imprezy. Mam nadzieję, że taki turniej z nutką naszej wielkopolskiej historii wszedł już na stałe do kalendarza imprez organizowanych przez Kościańskie Stowarzyszenia Kopa Sportowego.