Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Florian Ajchler z Żegrówka Mistrzem Śmigla w kopa

18 marca w sali wiejskiej w Żegrówku odbyły się XVII Otwarte Mistrzostwa Śmigla w Kopa.

W sumie do rywalizacji przystąpiło 80 pasjonatów ( w tym dwie kobiety) tej karcianej gry.

Uczestnicy mieli do rozegrania pięć rund po  32 rozdania. W każdej  rundzie zawodnik mógł uzyskać maksymalnie 4 tzw „duże punkty”.

Turniej otworzył około godziny 10.00 Marcin Jurga – Zastępca Burmistrza Śmigla, a już po chwili rozpoczęła się rywalizacja, która momentami była bardzo zacięta. Wszelkie powstałe spory rozstrzygał sędzia zawodów a był nim pan Piotr Baranowski.

Po trzeciej rundzie gracze mieli czas na posiłek, jednak kilka minut później wszyscy wrócili do stolików aby kontynuować sportowe zmagania.

Zwycięzcą turnieju został z 19 „dużymi punktami” Florian Ajchler reprezentujący gospodarza zawodów czyli Żegrówko, II miejsce przypadło Andrzejowi Robakowskiemu, III natomiast Tomaszowi Ratajczakowi.

W pierwszej 10 znaleźli się również:

IV m. Bogdan Kowolka

V m. Henryk Mocek

VI m. Jarosław Melcer

VII m. Waldemar Kosiński

VIII m. Henryk Grobelny

IX m. Tadeusz Książyk

X m. Ireneusz Kaźmierczak

Klasyfikację kobiet wygrała Barbara Skórzewska. Rozlosowano także nagrodę pomiędzy wszystkimi graczami, w tym roku los uśmiechnął się do zawodnika z numerem 60 czyli do Bartosza Klechy z Żegrowa.

Ośrodek Kultury Fizycznej I Rekreacji w Śmiglu pragnie podziękować panu Grzegorzowi Ratajczakowi Prezesowi Kościańskiego Stowarzyszenia Kopa