II turniej Grad Prix Powiatu Kościańskiego w kopa sportowego wygrał Stanisław Dominiczak z Kościana

W niedzielę 10 grudnia 2017 r. w Domu Kultury Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego w Kościanie rozegrany został II turniej kopa sportowego obecnej edycji Grand Prix Powiatu Kościańskiego.

W turnieju wzięło udział 160 zawodników w tym 7 pań.

Turniej wygrał zdobywając puchar Wójta Gminy Kościan, Stanisław Dominiczak z Kościana, który zgromadził 19,5 punktów dużych i 136 małych.

Drugie miejsce zajął Stanisław Wciórka z Ziemnic uzyskując 19 punków dużych i 110 małych  i odebrał puchar Przewodniczącego Rady Gminy Kościan.

Na trzecim miejscu rywalizację ukończył Mirosław Ciszewski z Nowego Dębca zdobywając  18 punktów dużych i 111 punktów małych.

W czołówce uplasowali się jeszcze : 4. Ryszard Hohensee z Kościana,  5. Tadeusz Książyk z Poznania, 6. Eugeniusz Śląski z Domachowa, 7. Janusz Halik ze Świńca, 8. Oskar Walenciak z Jasienia,   9.  Józef Ciszewski z Nowego Dębca, 10. Karol Lemański ze Starego Bojanowa.

Klasyfikację kobiet wygrała Małgorzata Staśkiewicz z Widziszewa.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał Adam Wysocki  sędzia zawodów a wyniki sprawnie rejestrował i podsumował Kacper Ratajczak.

Organizatorzy przygotowali nagrody dla 34 najlepszych zawodników oraz pierwszej wśród kobiet.

Puchary i nagrody wręczył Pan Andrzej Przybyła – Wójt Gminy Kościan.

W klasyfikacji generalnej GP po II rundach prowadzi Tadeusz Książyk z Poznania, który zgromadził 34,5  punktów dużych i 189 małych. Kolejne miejsca zajmują : Roman Cichocki z Przysieki Starej, Kazimierz Stefaniak z Dolska, Marian Walkowiak z Rogaczewa Wielkiego, Józef Niwczyk z Ziemnic,  Wojciech Glinkowski z Wikowyji,  Ryszard Borowczyk ze Śremu, Mirosław Konieczny z Dolska, Jarosław Błaszczyk z Dalabuszek i Mariusz Kasperski ze Śmigla.

Kolejny turniej rozegrany zostanie 7 stycznia 2018 r.