Jerzy Cieślak z Kościana Mistrzem Wielkopolski w kopa sportowego - Kościańskie Stowarzyszenie Kopa Sportowego
Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Jerzy Cieślak z Kościana Mistrzem Wielkopolski w kopa sportowego

22 kwietnia 2018 r., w sali przy Szkole Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Przeźmierowie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w kopa sportowego zorganizowane przez Wielkopolską Ligę Kopa Sportowego.

Do rywalizacji przystąpiło 128 zawodników w tym 3 panie z całej Wielkopolski. Mistrzostwa rozegrane zostały w  czterech klasyfikacjach: indywidualnej, par,  drużynowej  i kobiet.  Rozegrano pięć rund po 32 rozdania wg regulaminu Wielkopolskiej Ligi Kopa Sportowego.

W klasyfikacji  indywidualnej zwyciężył Jerzy Cieśla  – Kościan II, który wyprzedził

Andrzeja Skórzewskiego  – CENTRUM  Kościan. Trzecie miejsce zajął Kazimierz Stefaniak  – Koziarki Dolsk.

W czołowej dziesiątce uplasowali się jeszcze: 4.    Stefan Olejnik – AS KIER Kościan,

1. Rafał Drozda AS KIER Kościan, 6.    Kazimierz Noculak  – SOBMETAL Jutrosin,
  2. Aleksander Majsnerowski – SOBMETAL Jutrosin, 8.    Henryk Frala – Krotoszyn,
  3. Zbigniew Małyszka – ASY Śrem i 10. Tadeusz Książyk – SĘPY Kawczyn.

Klasyfikację  kobiet wygrała Elżbieta Baraniak – KOZIARKI Dolsk, przed Barbarą Skórzewską – CENTRUM Kościan i Danutą Buchwald – Kluczewiacy Kluczewo,

W klasyfikacji  par   pierwsze miejsce zajęli Barbara i Andrzej Skórzewscy – CENTRUM Kościan, wyprzedzając parę Stefan Olejnik i Zbigniew Sikora – AS KIER Kościan. W czołówce znaleźli się:  Ireneusz Jasiński i Kazimierz Noculak – SOBMTAL Jutrosin, Kazimierz Stefaniak i Józef Kolasiński – KOZIARKI Dolsk,

i Zbigniew i Piotr Kowalscy – Stebnickie Asy Stebnica,

W klasyfikacji drużynowej najlepszym okazał się zespół SOBMETAL Jutrosin w składzie: Aleksander Majsnerowski, Czesław Zygmunt, Ireneusz Jasiński i Kazimierz Noculak. Na drugim miejscu uplasowali się ASY Śrem: Marcin Szydłowski, Ryszard Borowczyk, Zenon Nowaczyk i Zbigniew Małyszka.

Na trzecim miejscu mistrzostwa zakończyła ekipa CENTRUM Kościan, którą tworzyli: Adam Wysocki, Krzysztof Wojciechowski oraz Barbara i Andrzej Skórzewscy.

Czwarte miejsce zajął AS KIER Kościan: Stefan Olejnik, Zbigniew Sikora, Rafał Drozda i Stanisław Majchrzak a piąte zespół gospodarzy WLKS Przeźmierowo w składzie: Jerzy i Tadeusz Piaskowscy, Zenon Kulczyński i Roman Michalak.

Najstarszym uczestnikiem mistrzostw był Leonard Majchrzak z Kobylina,

Puchary i nagrody dla najlepszych wręczył Wójt Gminy Tarnowo Podgórne Pan Tadeusz Czajka.