Piotr Kaźmierczak z Jarogniewic zwycięzcą turnieju inaugurującego trzynastą edycję Grand Prix Powiatu Kościańskiego w kopa sportowego.

W niedzielę  4.11.2018 r. w Domu Kultury Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego w Kościanie rozegrany został I turniej kopa sportowego w ramach Grand Prix Powiatu Kościańskiego w sezonie 2018/19.

Turniej rozgrywany był pod patronatem Burmistrza Miasta Kościana – Michała Jurgi i Przewodniczącego Rady Miejskiej Kościana – Piotra Ruszkiewicza.

Turniej rozpoczynał trzynastą edycję Grand Prix Powiatu Kościańskiego w kopa,

które cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem o czym świadczy duża frekwencja.

W niedzielne popołudnie do Kościana zjechało się 152  miłośników tej karcianej gry w tym 6 pań.

Rozegrano 5 rund po 32 rozdania wg obowiązujących przepisów gry w kopa z asem kier i trzema dziesiątkami jako najstarszymi kartami.

Rywalizacja pomiędzy  zawodnikami była bardzo zacięta a o kolejności zadecydowały często małe punkty.

W turnieju zwyciężył Piotr Kaźmierczak z Jarogniewic, zdobywając 18,5 punktów dużych i 64 punktów małych. Zwycięzca odebrał puchar ufundowany przez Burmistrza Miasta Kościan Michała Jurgę.

Drugie miejsce zajął Jan Stasik z Dalewa uzyskując wynik 17,5/68 i otrzymał puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej Kościana Piotra Ruszkiewicza.

Puchar wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Kościana Macieja Zielonki za zajęcie trzeciego miejsca odebrał Stanisław Wciórka z Ziemnic.

Kolejne lokaty zajęli :   4. Edmund Polny z Kobylina,  5. Zenon Andrzejewski z Kawczyna,  6. Marek Mokronowski z Kościana, 7. Kazimierz Trąbka z Kościana, 8. Adam Wysocki z Nowych Oborzysk, 9. Mirosław Ciszewski z Nowego Dębca, 10. Aleksander Balcerzak z Bojanowa.

W kategorii pań triumfowała Maria Prałat z Turwi, która otrzymała puchar ufundowany przez dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kościanie Przemysława Korbika.

Organizatorzy przygotowali 30 nagród dla czołowych zawodników.

Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwał  sędzia główny Adam Wysocki a sprawną obsługę techniczną zapewniła Alicja Kabat.