Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Piotr Kaźmierczak z Jarogniewic zwycięzcą turnieju inaugurującego trzynastą edycję Grand Prix Powiatu Kościańskiego w kopa sportowego.

W niedzielę  4.11.2018 r. w Domu Kultury Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego w Kościanie rozegrany został I turniej kopa sportowego w ramach Grand Prix Powiatu Kościańskiego w sezonie 2018/19.

Turniej rozgrywany był pod patronatem Burmistrza Miasta Kościana – Michała Jurgi i Przewodniczącego Rady Miejskiej Kościana – Piotra Ruszkiewicza.

Turniej rozpoczynał trzynastą edycję Grand Prix Powiatu Kościańskiego w kopa,

które cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem o czym świadczy duża frekwencja.

W niedzielne popołudnie do Kościana zjechało się 152  miłośników tej karcianej gry w tym 6 pań.

Rozegrano 5 rund po 32 rozdania wg obowiązujących przepisów gry w kopa z asem kier i trzema dziesiątkami jako najstarszymi kartami.

Rywalizacja pomiędzy  zawodnikami była bardzo zacięta a o kolejności zadecydowały często małe punkty.

W turnieju zwyciężył Piotr Kaźmierczak z Jarogniewic, zdobywając 18,5 punktów dużych i 64 punktów małych. Zwycięzca odebrał puchar ufundowany przez Burmistrza Miasta Kościan Michała Jurgę.

Drugie miejsce zajął Jan Stasik z Dalewa uzyskując wynik 17,5/68 i otrzymał puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej Kościana Piotra Ruszkiewicza.

Puchar wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Kościana Macieja Zielonki za zajęcie trzeciego miejsca odebrał Stanisław Wciórka z Ziemnic.

Kolejne lokaty zajęli :   4. Edmund Polny z Kobylina,  5. Zenon Andrzejewski z Kawczyna,  6. Marek Mokronowski z Kościana, 7. Kazimierz Trąbka z Kościana, 8. Adam Wysocki z Nowych Oborzysk, 9. Mirosław Ciszewski z Nowego Dębca, 10. Aleksander Balcerzak z Bojanowa.

W kategorii pań triumfowała Maria Prałat z Turwi, która otrzymała puchar ufundowany przez dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kościanie Przemysława Korbika.

Organizatorzy przygotowali 30 nagród dla czołowych zawodników.

Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwał  sędzia główny Adam Wysocki a sprawną obsługę techniczną zapewniła Alicja Kabat.

Grzegorz Ratajczak

 

GRAND PRIX I turniej