Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Piotr Olszowski z Kontra Rej I Międzychód i ASY Kier Kościan Mistrzami Polski w Kopa Sportowego

W niedzielę 30. 09. 2018 r. w sali sportowej Szkoły Podstawowej w Jutrosinie odbyły się VI mistrzostwa Polski w kopa sportowego.

Patronat honorowy nad mistrzostwami sprawowali : Europoseł – Krystyna Łybacka, Starosta Rawicki –Adam Sperzyński i Burmistrz  Jutrosina – Zbigniew Koszarek.

Mistrzostwa odbywały się pod patronatem medialnym Życia Rawicza, TVP Poznań i Radia Elka,

W Jutrosinie stawiło się 304  miłośników tej popularnej karcianej gry.

Mistrzem Polski został Piotr Olszowski z Międzychodu uzyskując 18,5 pkt. dużych i 144 pkt. małe.  Mistrz otrzymał oprócz pucharu i szarfy mistrzowskiej główną nagrodę telewizor ufundowany przez Burmistrza Jutrosina Zbigniewa Koszarka.

Wicemistrzowskie tytuły zdobyli : Kazimierz Noculak – SOB-METAL Jutrosin i Ireneusz Warzybok – z Chludowa. Kolejne miejsca w czołowej dziesiątce zajęli : 4. Czesław Francke – Przyjaciele Szkaradowo, 5. Zdzisław Majorek – TEAM JAGODA Kościan, 6. Tadeusz Krysztof – TRUTNIE Boszkowo, 7. Stefan Olejnik –ASY KIER Kościan, 8. Stanisław Majchrzak – ASY KIER Kościan, 9. Tadeusz Dąbrowicz – Rawicz, 10. Tadeusz Kędziora – Świętno.

Klasyfikację pań wygrała Barbara Skórzewska CENTRUM Kościan.

W klasyfikacji  drużynowej Mistrzem Polski został zespół ASY KIER Kościan,

w składzie : Stefan Olejnik, Jan Drąg, Rafał Drozda i Stanisław Majchrzak. Drugie miejsce zajęli gospodarze SOB Metal Jutrosin  – Czesław Zygmunt, Ryszard Majsnerowski, Kazimierz Noculak i Ireneusz Jasiński wyprzedzając Team JAGODA Kościan – Grzegorz Ratajczak, Staroń Mariusz, Bronisław Stachowiak i Zdzisław  Majorek.

Duet Stefan Olejnik i Jan Drąg reprezentujący ASY KIER Kościan zwyciężył

w klasyfikacji par wyprzedzając Bronisława Stachowiaka i Zdzisława Majorka z TEAM-u JAGODA Kościan. Na trzecim miejscu uplasowała się para reprezentująca Kontra Rej I Międzychód Piotr Olszowski i Franciszek Minge.

Najmłodszym zawodnikiem mistrzostw był Jakub Błaszczyk z Dalabuszek występujący w drużynie Kunowo a najstarszym Leon Majchrzak z Kobylina.

Organizatorzy dzięki ofiarności sponsorów, przygotowali 80 nagród dla czołowych zawodników  w klasyfikacji indywidualnej. Nagrody otrzymały wszystkie zawodniczki uczestniczące w rywalizacji oraz  zawodnicy z trzech najlepszych drużyn i trzech najlepszych w klasyfikacji par oraz  najmłodszy i najstarszy zawodnik mistrzostw.

Puchary i nagrody ufundowali : Pani Europoseł Krystyna Łybacka, Starosta Rawicki,  Burmistrz Jutrosina oraz liczne grono sponsorów.

Organizatorami mistrzostw byli : Aleksander Majnerowski z Jutrosina i Wiesław Lisiak

z Kobylina przy wydatnej pomocy dyrekcji, pracowników i uczniów Szkoły Podstawowej

w Jutrosinie oraz Domu Kultury w Jutrosinie. Za włożony trud i zaangażowanie należą im się  słowa uznania i podziękowania co czyni w imieniu wszystkich uczestników Grzegorz Ratajczak Prezes Kościańskiego Stowarzyszenia Kopa Sportowego.

Mistrzostwa Polski 2018 pary

Mistrzostwa Polski 2018 indyw.

Mistrzostwa Polski 2018 drużynowo