Roman Kąkolewski ze Starego Lubosza wygrał II turniej Grad Prix Powiatu Kościańskiego w kopa sportowego

W niedzielę 8 grudnia br. w Domu Kultury Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego w Kościanie rozegrany został II turniej kopa sportowego obecnej edycji Grand Prix Powiatu Kościańskiego.

W turnieju wzięło udział 140 zawodników w tym pań.

Turniej wygrał Roman Kąkolewski ze Starego Lubosza zdobywając puchar Wójta Gminy Kościan Andrzeja Przybyły.
Zwycięzca zgromadził komplet 20 punktów dużych i 226 małych.

Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Kościan Jana Szczepaniaka za zajęcie drugiego miejsca odebrał Andrzej Robakowski z Rawicza uzyskując 19 punków dużych i 226 małych.

Na trzecim miejscu rywalizację ukończył Czesław Przydróżny z Górska zdobywając 18,5 punktów dużych i 154 punktów małe.

W czołówce uplasowali się jeszcze : 4. Antoni Hertmanowski z Wyskoci, 5. Zenon Nowaczyk ze Śremu, 6. Grzegorz Nowak z Wolsztyna, 7. Ryszard Hehensee z Kościana, 8. Stanisław Raczkowski z Kościana, 9. Jacek Walter z Poladowa, 10. Daniel Walenciak z Jasienia.

Klasyfikację kobiet wygrała debiutująca w turniejach Luiza Flieger z Bukówca Górnego. Organizatorzy przygotowali nagrody dla 25 najlepszych zawodników oraz pierwszej wśród kobiet.

W klasyfikacji generalnej GP po dwóch rundach prowadzi Roman Kąkolewski ze Starego Lubosza, który zgromadził 35 punktów dużych i 278 małych. Kolejne miejsca zajmują : Jerzy Cieślak z Kościana, Andrzej Robakowski z Rawicza, Stanisław Raczkowski z Kościana, Roman Adamiak z Krobi, Antoni Hertmanowski z Wyskoci, Roman Taczkowski z Kokorzyna, Rafał Drozda z Kościana, Andrzej Bordych z Wolsztyna i Marcin Szydłowski ze Śremu.

Kolejny trzeci turniej rozegrany zostanie w niedzielę 5 stycznia 2020 r.